Результати моніторингу

О С Н О В Н І

результати моніторингу в ДП «Клеванський лісгосп»  за 2017 р.

 

  1. Обсяги всіх видів заготовленої лісової продукції

Підприємством в 2017 р. від усіх видів рубок проведено заготівлю  89255 м3 ліквідної деревини, в т. ч. на рубках головного користування –  19378 м3, на рубках пов’язаних та непов’язаних з веденням лісового господарства – 69877 м3.

 

  1. Відсоток використання поточного приросту – 96  %.

 

  1. 3. Площі лісовідновлення

Підприємством в 2017 р. проведені заходи по відтворенню лісів на площі 254 га: посадка лісу – 213 га, природне поновлення 41 га. Основними лісоутворюючими породами є сосна звичайна та дуб звичайний.

 

  1. Дані про стан лісів

Лісовий фонд ДП «Клеванське лісове господарство» знаходиться в задовільному стані. Лісогосподарська діяльність проводиться на основі матеріалів базового лісовпорядкування (Проекту організації та розвитку) та щорічно коригується матеріалами безперервного лісовпорядкування земель лісового фонду.

 

  1. Результати екологічних та соціальних наслідків лісозаготівель та інших лісогосподарських заходів

Проведені в 2017 р. лісогосподарські заходи мали незначний екологічний вплив на навколишнє природне середовище. Всі заходи з пом’якшення того чи іншого впливу були виконані. Ділянки зрубів були заліснені шляхом посадки змішаних лісових культур та частково залишені під природне поновлення лісу. Негативні соціальні наслідки лісозаготівель та інших лісогосподарських робіт – відсутні.

 

  1. Витрати, продуктивність і ефективність ведення лісового господарства

Протягом 2017 року на ведення лісового господарства підприємством були витрачено 30 млн. 507 тис. грн . Обсяг реалізованої продукції склав 91 млн. 401 тис. грн., продуктивність праці склала 269,6 грн.

 

  1. Моніторинг стану ОЦЗЛ та ефективності проведених заходів

Стан ОЦЗЛ можна оцінити як задовільний. Однак, у зв’язку з коливанням рівня грунтових вод та пошкодженням дерев стовбурними шкідниками, що призвело до всихання дерев, було проведено суцільні санітарні рубки на 3 ділянках на площі 1,1 га, вибіркові санітарні рубки на 24 ділянках на площі 64,8 га. З метою підвищення захисних властивостей лісу- на 3 ділянках було проведено рубки догляду.

 


Опубліковано у Лісова сертифікація. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *